28 Şubat 2010 Pazar

15 Adımda Örnek Vatandaş Olma Rehberi

Hizmette sınır tanımayan blogunuzdan bir hizmet daha ! Tüm imkanlarımızı seferber edip, ülkemizde yaşanan dönüşüme yabancı kalmamanız, örnek bir vatandaş olmanız için yapmanız gerekenleri burada listeledik efendim. Lama resminin aşağıdaki listeyle, özellikle de madde 3 ve 10'la hiçbir ilgisi yoktur. Benzerlikler tesadüften ibarettir. İşte listemiz:
 1. Günde en az dört saat devlet resmi kanallarında haber bülteni izlenecek ve bu esnada gözler bir an bile kırpılmayacak. Kutsal insanı görünce hala kanal değiştirme isteği uyanıyorsa içinizde, süre altı saate çıkartılacak.
 2. Vitamin desteği sağlaması için, “Ölünce hepiniz cehennemde beyti kebap olacaksınız” temalı programlardan bir tanesi düzenli olarak takip edilecek.
 3. Patron, tuuuuuuu dediği zaman mesaiye başlanacak, yuhhhh dediğinde mesaiye son verilecek.
 4. Ayna karşısında “demokrasi”, “yalama”, “adalet”, “açılım” vb kelimeler çalışılacak, anlamları tamamen unutulana kadar tekrar edilecek.
 5. Onaylı köşe yazarları okunacak, kafir gazetelerin internet sitelerindeki haberlere “sandıkta görüşürüz, bu sefer % 70 “ vb yorumlar yazılıp edepsiz laikler sinir edilecek.
 6. Her evden 3 yavru mürit kuralının gereğini yerine getirmek üzere, bekarlar derhal evlenecek, evliler de ilk fırsatta yavrulayacak. Doğan yavrulara Sümeyyesu, Abdullahberkcan gibi isimler konulacak.
 7. Düğünde takılan takılar israf edilmeyecek, derhal gemicik yatırımı yapılacak. Takısı yetmeyen, elindekileri Masa Lambası derneğine bağışlayacak.
 8. Kadınların tek fonksiyonunun çocuk doğurmak olduğuna kesinkes inanılacak.
 9. Tango kursuna gidenler günde en az 15 dk lanetlenecek.
 10. Meydanlardaki heykellere tükürülerek, sanata olan saygı ifade edilecek.
 11. Evdeki tüm lambalar, ampulle değiştirilecek.
 12. Cepteki para azalırken, birilerinin giderek zenginleşmesine duyulan hayret duygusu derhal unutulacak, i-poda yüklenen ilahiler eşliğinde, zihne üşüşen bu tip kötü düşünceler kovulacak.
 13. Yandaş gazetenin Dunning Kruger sendromlu, jöleyle cilalanmış, ses ayarı bozuk ultra cahil elemanını gördüğünüzde ağzına ağzına vurma isteği köreltilecek.
 14. Milliyetçi bir arkadaş bulunarak kendisine 1 m yaklaşılacak.
 15. Zaman zaman vicdandan yükselen “bunlar bizi kandırıyor” sesini bastırmak için madde 10 tatbik edilecek.

Consume, obey, die efendim, huzur içinde uyuyunuz.

5 yorum:

Arzu dedi ki...

Sevgili blog, kimse örnek vatandaş olmak istemiyor. Let's take our moms and go :)

Peren dedi ki...

Aaaaaa ben varım, aşkolsun!Yarından tezi yok başlıyorum obey etmeye:))) Süperdi post, kalemine sağlık...ahhh ahhhh...bir anlatabilsek!

Arzu dedi ki...

Yaşasın :))

Adsız dedi ki...

bacım dr house aşık olan kadın psikopattır dedi bir dr arkadaşım o öle bir adamla kimse yaşamaz:))) dedim ben psikopatın önde gideniym o zaman :))) s.d

Süleyman dedi ki...

Çok yaratıcı bir çalışma olmuş. 4 yaşında çocuk kompozisyonlarıyla hükumet deviren muhalifler için fazla bile.