24 Mayıs 2010 Pazartesi

Güzel Günlere Doğru

Her şerden bir hayır doğarmış. Ne olacak bu gidişat demekten, kendine bile küsmüş sosyal demokratlar için bir ışık doğdu. Haftasonu işin gücün arasında, heyecanla kurultayı izledim. Din tüccarlarının tatoşlarının tutuştuğu kadar var. Bütün ezberlerini altüst edecek bir adam var artık. Yüzüne bakarken sakinleşiyorum, Recep beye maruz kaldığı 10-15 saniyelik zaman dilimlerinde, sinir katsayısı tavan yapan, mırıl mırıl lanet eden bu bünyeye, Kemalizm çok iyi geldi. Dil sürçmeleri bile güzeldi, heyecanı samimiydi. Ecevit soyadı bile o salondaydı. Tünelin ucunda bir ışık gözüktü sanki. Tüm o kavgacı tavırlardan, sokak ağızlarından, kahvehane jargonundan sonra nasıl iyi geldi, nasıl iyi geldi anlatamam. Ayyhh bi de "recep bey" ifadesine sokak ağzı demezler mi, ayyyy bayılazaaaam...

Altı Ok'un bağrına basılan mühür, artık daha da istekle basılacak. Kömüre makarnaya değil, haklara ve özgürlüklere oy verilecek.
Recep bey diyerek kutsal aylara hakaret ediliyor diyen hastalıklar beyinler, hepinize geçmiş olsun, yusuf yusuf gidin, bi daha da geri gelmeyin ! Tokatladıklarınız sizin olsun ama burnunuzdan da fitil fitil gelsin.
Sıradaki söz, diktatörlükle liderliği karıştıranlara, oyunu makarna karşılığı sattığı adamı padişah ve hatta peygamber sananlara gelsin:
"Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur." İsmet İNÖNÜ

2 yorum:

indis dedi ki...

sana katılıyoru, uzun süredir ilk kez bir umut ışığı doğdu. umarım adamın gömleğiymiş, pantolonuymuşu bırakıp, biraz destek verirler.

Arzu dedi ki...

Sözlerini dikkatle dinleyince, ne kadar doğru noktalara temas ettiği anlaşılıyor. İnsan, anne ve babasını seçemiyor iken, etnik kimlikler ve din üzerinden siyaset yapılamaz dedi. Bugün baktım, bazı gazeteciler halen "alevi açılımı"ndan bahsetmedi diyor. Millet sığlığa alışmış olacak ki, Kemalizm biraz ağır geldi.

Bu arada hoşgeldiniz :)